Categories
Lajmet

[:sq]Eshte miratuar në parim Kalendari Zyrtar i garave për vitin 2019[:]

[:sq]30 Janar 2019

Eshte miratuar në parim Kalendari Zyrtar i garave për vitin 2019, i punuar nga Këshilli Profesional, dhe i njëjti është publikuar në uebfaqen zyrtare.

Kalendarin e garave 2019 mund ta gjeni në linkun më poshtë:

http://tenniskosova.com/i…/uploads/Kalendari-Garave-2019.pdf

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Njoftim Sqarues per Workshop tenisi[:]

[:sq]Njoftim Sqarues:

Federata e tenisit e Kosoves me 09 shkurt 2019 do te organizoi workshop tenisi me temen ” Organizimi i mire i turneve”.

Vendet (max 20) ofrohen sipas prioritetit te kategorive ne vijim:

1. Klubet;
2. Referët;
3. Prindërit dhe pjesëtarë të tjerë të komunitetit.

– Afati për paraqitje është i hapur deri më 4 shkurt 2019 në ora 16:00.

– Vendet për kategoritë plotësohen cili është paraqitur më herët.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]FTK organizon workshop tenisi[:]

[:sq]30 janar 2019

Federata e tenisit e Kosoves me 09 shkurt 2019 do te organizoi workshop tenisi me temen ” Organizimi i mire i turneve”.

Worshopi do te mbahet ne Hotel Sirius, duke filluar nga ora 10:00 deri ne 15:00, dhe eshte i hapur per perfaqesues te klubeve, refer dhe prinder.

Numri i pjesemarresve eshte i kufizuar.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Fresk Sylhasi arrin ne gjysmefinalen e Tennis Park U16[:]

[:sq]27 janar 2019

Forta Morina pas nje loje te mire ne qerekfinale te turneut ” Tennis Park-U16″, qe po mbahet ne Shkup humbi me rezultat 6-2, 6-2 nga bartesja e pare Iva Kuzmanovska.

Nderkaq Fresk Sylhasi arrin ne gjysmefinale pasi mposhti Eldin Huseinovic bartesin e dyte me rezultat 6:3 6:3.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka filluar turneu “Tennis Park Open- 2019″[:]

[:sq]26 janar 2019

Ka filluar turneu “Tennis Park Open- 2019”, qe po mbahet ne Shkup. Nga Kosova po marrin pjese tenistet tane Forta Morina, Dea Tafarshiku dhe Fresk Sylhasi.

Tenistja Forta Morina arriti te mposhte kundershtaren e saj Erina Popova me rezultat 3:6 6:3 6:3, duke u kualifikuar ne qerekfinale. Edhe Tenisiti Fresk Sylhasi kaloi xhiron e pare bindshem. Ndersa Dea Tafarshiku nuk arriti te kaloi tutje.

Suksese te metutjeshme!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Me te miret e vitit 2018[:]

[:sq]Dje me 19 janar 2019, ne Hotel Sirius duke filluar nga ora 11:00 u mbajte ceremonia e laureateve te tenisit 2018. Granit Bajraliu mori titullin tenisti i vitit tek kategoria meshkuj, ndersa tek vajzat teniste e vitit u shpalle Arlinda Rushiti.

Shperblime moren edhe fituesit e kategorive te tjera. Krahas shperblimeve FTK ndau edhe mirenjohje per institucionet:

– Departamenti i sportit, MRKS – Bashkepunim dhe Perkrahje;
– Komiteti Olimpik i Kosves – Bashkepunim dhe Perkrahje;
– Komuna e Prishtines – Bashkepunim dhe Perkrahje;
– Komuna e Ferizajit – Projekte Infrastrukture;
– Komuna e Gjakoves – Projekte Infrastrukture;
– Komuna e Prizreni – Projekte Infrastrukte.
– Mancherster Aid to Kosovo – Promotion of Tennis;
– Kohavizion – Mirenjohje per bashkepunim mediatik;

Si dhe per sponzoret:

– Hymeri Elevators, Prishtine – Perkrahje financiare 2018;
– Enrad Group, Prishtine – sponzor te turneve te tenisit
– Eurokos shpk, Prishtine- sponzor te turneve te tenisit
– Teb Bank, Prishtine – sponzor te turneve te tenisit
– Mjeshtri shpk, Prishtine – sponzor te turneve te tenisit
-Top Reklama, Peje – sponzor te turneve te tenisit
– Liv Hospital, Prizren – sponzor te turneve te tenisit.

Fituesit dhe te nominuarit per kategori ishin:

ARBITRI I VITIT: ARZEN RIFATI
Te nominuarit
1. Argjend Lecaj
2. Arzen Rifati

TRAJNERI I VITIT: EDON ADEMI
Te nominuarit
1. Durim Morina
2. Edon Ademi
3. Lorik Haxhishabani
4. Arian Ibrahimi

PUNETORI I I VITIT: VERSHIM HATIPI

TOPI I KUQ (M)- ERION PRIZRENI
Te nominuarit
1. Erion Prizreni
2. Latif Kryeziu
3. Erdi Musliu

TOPI I KUQ (F)- MEI HASANAJ
Te nominuarat
1. Mei Hasanaj
2. Flatra Koshi
3. Aleksandra Dukiç

TOPI I PORTOKALLTE (M)- SUFJAN BARUTI
Te nominuarit
1. Ervin Doli
2. Sufjan Baruti
3. Unik Ramadani
4. Yll Smakolli

TOPI I PORTOKALLTE (F)- AMELA XERXA
Te nominuarat
1. Amela Xerxa
2. Areta Rexha
3. Yllka Smakolli

TOPI I GJELBERT (M)-SALIDIN RAMA
Te nominuarit
1. Salidin Rama
2. Adriatik Haliti
3. Blend Pajaziti
4. Faton Islami

TOPI I GJELBERT (F)-TIARA BERISHA
Te nominuarat
1. Tiara Berisha
2. Meldina Mislimi
3. Tuana Zariqi

KATEGORIA U12 (M)- BATON HAXHIU
Te nominuarit
1. Baton Haxhiu
2. Filip Paviç
3. Amar Mustafa

KATEGORIA U12 (F)- MARIA DUKIÇ
Te nominuarat
1. Maria Dukiç
2. Vesa Osmani

KATEGORIA U14 (M)- DRINOR SHAMOLLI
Te nominuarit
1. Drinor Shamolli
2. Melos Nallbani
3. Fresk Sylhasi

KATEGORIA U14(F)- VESA GJINAJ
Te nominuarat
1. Vesa Gjinaj
2. Aja Broqi
3. Forta Morina

KATEGORIA U16 (M)- DIELL MEHMEDI
Te nominuarit
1. Diell Mehmedi
2. Drinor Shamolli
3. Fresk Sylhasi

KATEGORIA U16 (F) – VESA GJINAJ
Te nominuarat
1. Vesa Gjinaj
2. Blearta Ukehaxhaj
3. Forta Morina

KATEGORIA VETERAN (M)- MEJDI REXHEPI
Te nominuarit
1. Perparim Veliu
2. Mejdi Rexhepi
3. Jeton Hajdari
4. Naim Shehu

KLUBI I VITIT- K.T. RILINDJA
Te nominuar
1. K.T. Prishtina
2. K.T. Rilindja
3. K.T. Arena

TENISTE E VITIT – ARLINDA RUSHITI
Te nominuarat
1. Arlinda Rushiti
2. Vesa Gjinaj
3. Blearta Ukehaxhaj

TENIST I VITIT – GRANIT BAJRALIU
Te nominuarit
1. Granit Bajraliu
2. Burim Bytyqi
3. Genc Selita
4. Besart Halimi

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ceremonia e Laureateve 2018[:]

[:sq]17 janar 2019

Rikujtim

Te shtunen, me 19 janar duke filluar nga ora 11:00, ne Hotel Sirius do te mbahet Ceremonia e Laureateve 2018.

Ju ftojme te merrni pjese!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]AUSTRALIAN OPEN 2019[:]

[:sq]14 janar 2019

AUSTRALIAN OPEN 2019 ka filluar. Ndeshjet do te vazhdojne deri me 27 janar.

Finalja e madhe e femrave do te zhvillohet te shtunen 26 janar, ndersa e meshkujve te diellen 27 janar.

Mund ti ndiqni live ne kanalet televizive:

Eurosport 1
Eurosport 2

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]z. Agim Islami u nderua nga KOK per vepren jetesore[:]

[:sq]Me 09 nentor 2018 gjate gala mbremjes se Komitetit Olimpik te Kosoves per 4 vjetorin e anetaresimit te Kosoves ne Komitetin Olimpik Nderkombetare, KOK nderoi te gjithe personalitetet e sportit per vepren jetesore.

Gjate mbremjes u shquan te gjithe ata te cilet kane kontribuuar mbi 50 vjet ne sporti, dhe qe kane kaluar moshen 70-vjecare, me c’rast nga Federata e Tenisit e Kosoves u nderua z. Agim Islami si personaliteti me i vjeter dhe kontributin e tij shume vjecare qe ka dhene per sportin e tenisit.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ceremonia e laureateve 2018.[:]

[:sq]02 janar 2019

Ceremonia e laureateve 2018.

Me 19 janar 2019, nga ora 11:00, ne Hotel Sirius-Prishtine.

Ju ftojme te merrni pjese!

[:]