Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar turneu “Pavaresia Open-2018”- Veteran[:]

[:sq]30 nentor 2018

Ka perfunduar turneu “Pavaresia Open-2018” per kategorine Veteran, i cili u mbajte ne Tirane- Shqiperi.

Ne finale u ndeshen Genci Cakciri dhe Tedi Beni, ku vendin e pare e zuri Cakciri pasi mposhti Tedi Benin me rezulatet 7: 6(2) 6:4.

Nga Kosova Mejdi Rexhepi arriti deri ne gjysmefinalen e turneut, i cili me pas u mposht nga kundershtari i tij Tedi Beni. Ndersa Naim Shehu arriti deri ne qerekfinalen e turneut.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking te te gjitha grupmoshave te javes 2018-47[:sr]Ranking te te gjitha grupmoshave te javes 2018-47[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Neser fillon turneu “Pavaresia Open-2018”, Veteran[:]

[:sq]Neser do te filloj turneu “Pavaresia Open-2018”, per kategorine Seniors ( Veteran), i cili po mbahet ne Tirane- Shqiperi.

Gjithsejt po marrin pjese 34 pjesemarres, ndersa nga Kosova marrin pjese garuesit:

1. Mejdi Rexhepi;
2. Shkelzen Domi;
3. Agim Islami;
4. Naim Shehu.

I urojme suksese perfaqesuesve tane!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj ne gjysem finale te turneut KOZA Wos Cup[:]

[:sq]Vesa Gjinaj arrin ne gjysem finale te turneut KOZA Wos Cup, pasi mundi turken Sila AK 7-6(7-5) 6-2.

Bravo Vesaaaa!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kuvendi i rregullt i FTK-se 2018[:]

[:sq]24 nentor 2018

Sot u mbajt Kuvendi Vjetor i FTK-së, ku u miratuan:

– Auditori i jashtëm
– Raporti preliminar i punës 2018
– Raporti preliminar financiar 2018
– Plani i aktiviteteve dhe buxheti për 2019

Po ashtu u miratuan edhe ndryshimet në Statut, ku kryesoret ishin:

a) zvogëlimi i anëtarëve të Bordit Ekzekutiv nga 11 në 7 (hyn ne fuqi ne zgjedhjet 2020), dhe
b) diferencimi i te drejtave votuese te klubeve.

Në fund, Kuvendi plotësoi edhe pozitat boshe në Bordin e strukturës ekzistuese (11 anëtarësh). Në Bord u përzgjodhën Sevëm Gjinaj, Mërgime Mula, Blerim Koro dhe Arsim Haxhishabani.


[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Granit Bajraliu ne gjysmefinalen e “Pavaresia Open-2018″[:]

[:sq]Granit Bajraliu ka arritur ne gjysmefinalen e “Pavaresia Open-2018”.

Bajraliu mposhti kundershtarin e tij ne QF Martin Hysenbegasi me rezultat 6:2 6:3, ndersa ne gjysmefinale do te ndeshet me Luka Ljuben Andonov.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj arriti ne qerekfinale te turneut KOZA Wos Cup 2018[:]

[:sq]22 nentor 2018

Vesa Gjinaj arriti ne qerekfinale te turneut KOZA Wos Cup, pasi mundi bartesen e 6-te, bullgaren Anastasia Aleksandra NIKOLOVA 6-1, 6-2.

Bravo Vesa!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj (KOS) & Stanislava Shulzhenko (UKR) kaluan edhe xhiron dyte ne double[:]

[:sq]Vesa Gjinaj (KOS) & Stanislava Shulzhenko (UKR) kaluan edhe xhiron dyte pasi fituan kunder kundershtareve Olivia Grozavu (MDA) & Emilly Sarpe (MDA) me rezultat 3:6 6:3 10:6

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj kaloi edhe xhiron e dyte ne turneun Koza WOS Cup 2018[:]

[:sq]Vesa Gjinaj kaloi edhe xhiron e dyte kunder Defne Ursan (TUR) me rezultat 6:0 6:3 ne turneun Koza WOS Cup 2018.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj fitoi xhiron e pare edhe ne dobule ne turneun Koza WOS Cup 2018[:]

[:sq]Vesa Gjinaj& Stanislava Shulzhenko(UKR) arritn fitore edhe ne double pasi fituan kunder kundershtareve Eda Gunduz (TUR) & Eda Numanoglu (TUR) me rezultat 6:0 6:2, ne turneun Koza WOS Cup-2018.

[:]