Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking te te gjitha grupmoshave te javes 2018-43[:sr]Ranking te te gjitha grupmoshave te javes 2018-43[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Dimitar Grabul fitues i turneut memorial “Enes Nallbani 2018″[:]

[:sq]Dimitar Grabul doli fitues i turneut memorial “Enes Nallbani 2018”, organizuar nga K.T Peja në bashkepunim me FTK-në, duke arketuar edhe shpërblimin prej €1000.

Në fushat e tenisit në Karagaç- Peje, u mbajt finalja në mes të Dimitar Grabul nga Maqedonia dhe Kevin Kaçeli nga Shqiperia.

Fal pëvojës së tij, Grabul mposhti tenistin Kaçeli me rezultat bindes 2:0 ne sete, duke u shpallur edhe Kampion i turneut të parë memorial te organizuar për nder të personalitetit të shquar të tenisit kosovar, të ndjerit Enes Nallbani.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Fresk Sylhasi ne vendin e 3-te ne U14 Masters Maqedoni[:]

[:sq]Fresk Sylhasi ka mposhtur nje nder lojtaret me te mire ne Maqedoni, Boris Mrkev me rezultat 6-3 7-6, duke e zene vendin e 3-te ne U14 Masters-Maqedoni.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi gjysemfinalist te turneut “U14 Masters Macedonia”.[:]

[:sq]Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi gjysemfinalist te turneut “U14 Masters Macedonia”.

Master Macedonia eshte turne i fundvitit, ku marrin pjese 8 tenistet me te mire te vitet, ne te cilin per heret te pare do te marrin pjese edhe Vesa me Freskun.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka filluar turneu memorial “Enes Nallbani”-Peje[:]

[:sq]24 tetor 2018

Ka filluar turneu memorial “Enes Nallbani”, qe po mbahet ne fushat e tenisit ne Karagac-Peje, organizuar nga K.T. Peja.

Sot jane zhvilluar meçet e xhiros së parë të turneut memorial ndërkombëtar “Enes Nallbani” ku u arriten këto rezultate :

– Besart Halimi – Astrit Xërxa 6/0 ; 6/2
-Kevin Kaceli – Milot Sheremeti 6/0 ; 6/0
-Berk Bugaric – Festim Ibrahimi 6/0 ; 6/0
-Fidan Agushi – Art Baruti 6/2 ; 6/4
-Erges Mrruku – Lorik Rexhepi 6/2 ; 6/3.

Te enjten luhen meçet e 1/8 e finales :

11:30 Meldin Mustafi – Dielli Domi
11:30 Muhamed Zulji – Fidan Agushi
13:00 Burim Bytyqi – Kevin Kaceli
13:00 Nermin Hoxha – Bati Varfi
14:30 Berk Bugaric – Luka Andonov
14:30 Mario Zili – Besart Halimi


[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking te te gjitha grupmoshave te javes 2018-42[:sr]Ranking te te gjitha grupmoshave te javes 2018-42[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Pamje nga perurimi i fushave te tenisit ne Karagaç, Pejë[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar turneu “Top Reklama Open- 2018”, U14[:]

[:sq]Ka perfunduar turneu “Top Reklama Open-2018” per kategorine U14.

Melos Nallbani dhe Vesa Gjinaj jane fitues te turneut. Sot ne finalen e meshkujve Melos Nallbani shenoj fitore ndaj Drinor Shamollit me rezultat 6:4 6:2, ndersa ne finalen e vajzave Vesa Gjinaj mposhti Aja Broqi me rezultat 6:0 6:1.

Garat u mbajten ne fushat e tenisit “Enes Nallbani”, ne Karagac- Peje.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Trajneri Senad Jusufi dhe Festim Ibrahimi po marrin pjese ne Konferencen e Trajnereve 2018[:]

[:sq]Trajneri Senad Jusufi dhe Festim Ibrahimi kanë mbërritur në Francë, për të marr pjesë në Konferencën e Edukimit për Trajnerët e Tenisit-2018, që po organizohet nga Federata Franceze e Tenisit, në Akademinë e Tenisit Mouratoglou në Biot, Francë, nga 18 deri më 21 Tetor 2018.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]K.T. Rilindja për herë të parë Kampion.[:]

[:sq]Pas një finale shume të fortë të Kampionatit Ekipor- 2018, garat e së cilës u zhvilluan me 14 tetor në fushat e K.T. Rilindja- Tokëbashqe, klubi i tenisit Rilindja zuri vendin e parë në finale duke u shpallë për herë të parë Kampion.

K.T. Rilindja shpallet fitues kundës K.T. Prizreni me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Single:

– Granit Bajraliu kd Muhamed Zulji 6:3 6:1;
– Meldin Mustafi kd Festim Ibrahimi 6:1 6:0;
– Genc Selita kd Burim Bytyqi 6:2 4:6 5:3 30:15 (Bytyqi u lëndua);
– Shendrit Deari kd Arian Ibrahimi 6:0 6:0;

Double:

Granit Bajraliu&Genc Selita kd Shendrit Deari& Meldin Mustafi 5:7 7:5 10:3.

[:]