Categories
Lajmet

[:sq]Prishtina Open 2018 – ROG[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundoi turneu “Kalaja Open-2018, U12 U14[:]

[:sq]Ka perfunduar turneu “Kalaja Open- 2018”, per kategorine U12 dhe U14, me organizator K.T Kalaja.

Sot u zhvillua finalja e djemve per kategorine U12 ku Baton Haxhiu vuri vendin e pare pasi Filip Pavic u terhek nga loja.

Ne U14, femra vendin e pare e zuri Vesa Gjinaj kunder Aja Broqit me rezultat 6:0 6:1, tek djemt vendin e pare e zuri Drinor Shamolli pasi ne finale mposhti kundershtarin e tij Arbin Koro me rezultat 6:2 6:3.

Kliko per FOTO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundoi turneu “Prishtina Open Rog-2018[:]

[:sq]Kane perfunduar edhe garat green e turneut “Prishtina Open Rog-2018”, organizuar nga K.T. Prishtina.

Ne finale sot per kategorine meshkuj vendin e pare e zuri Marko Mccoy pasi ne finale mposhti kundershtarin e tij Maniay Maibam, ndersa tek femrat vendin e pare e zuri Tuana Zariqi pasi mposhti Tiara Berishen ne finale.

Kliko per FOTO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundoi dita e pare e turneut “Kalaja Open-2018”[:]

[:sq]29 shtator 2018

Perfundoi dita e pare e turneut “Kalaja Open-2018”, per kategorine U12 dhe U14, organizuar nga K.T. Kalaja.

Kategoria U12- femra
Ne qerekfinale u ndeshen:

Kanita Rexha kd Erda Vogel 6:4

Ne gjysmefinale:

Maria Dukiç kd Kanita Rexha: 6:1 6:0
Altea Hajrizi kd Vesa Osmani: Pa loje.

Ne finale u ndeshen

Maria Dukiç kd Altea Hajrizi me rezultat 6:0 6:1

Kategoria U12-djem

Ne qerekfinale u ndeshen:

Baton Haxhiu kd Adriatik Haliti 6:1
Semi Kito kd Aldin Istrefi 6:2
Dasar Ymeri kd Saldin Rama 6:3

Ne gjysmefinale:

Baton Haxhiu kd Semi Kito 6:2 6:4
Filip Paviç kd Dasar Ymeri 6:2 6:4

Neser ne finale e djemeve do te ndeshet Baton Haxhiu kd Filip Pavic.

Ndersa ne garat per kategorine U14 nje qerekfinale (djem), gjysmefinalet dhe finalet do te zhvillohen neser.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundoi dita e pare e turneut “Prishtina Open ROG-2018″[:]

[:sq]Perfunduan garat Red dhe Orange te turneut “Prishtina Open ROG-2018”, per kategorine meshkuj dhe femra, organizuar nga K.T. Prishtina.

Ne Red, kategoria femra vendin e pare e zuri Mei Hasanaj pasi ne finale mposhti Aleksanda Dukiç me rezultat 7:2 7:4, tek meshkuj vendin e pare e zuri Erdi Musliu kd Ares Rexha me rezultat 7:4 7:4.

Ne orange, femra fitoi Amela Xerxa pasi mposhti Yllka Smakolli me rezultat 10:7 10:8, ndersa tek meshkujt Sufjan Baruti kunder Yll Smakolli me rezultat 4:10 10:3 7:4.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Nxensit e Shkolles “Mustafa Bakija” vizituan Klubin e tenisit Gjakova[:]

[:sq]Sot nxenesit e Shkolles “Mustafa Bakija” vizituan Klubin e tenisit Gjakova, ne komunen e Gjakoves.

Nxenesit paten rastin te njohin Sportin e tenisit, po ashtu te luajne bashke me shoqerine dhe trajnerin e klubit.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Panairi i Sportit ne komunen e Gjakoves[:]

[:sq]Akademia e Tenisit HotShot, sot e promovoi po ashtu tenisin ne Panairin e Sportit qe u organizua ne qytetin e Gjakoves nga Komiteti Olimpik i Kosoves ne bashkepunim me MRKS-ne.

Me pjesmarrjen e shumë femijeve nga shkollat fillore, panairi ishte mundësi e mire qe femijet te njihen me sportin atraktiv te tenisit.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Panairi i Sportit 2018, ne Prishtine.[:]

[:sq]Panairi i Sportit 2018, ne Prishtine.

Sot ne kuader te Javes Evropiane te Sporit, u mbajt panairi i sporitit 2018, organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosoves ne bashkepunim me Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sportit, ne sheshin Skenderbeu ne Prishtine.

Ne panair morri pjese edhe Klubi i tenisit Rilindja, te cilet paten rast te promovojne sportin e tenisit tek femijet.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking te gjitha grupmoshave te javes 2018-38[:sr]Ranking te gjitha grupmoshave te javes 2018-38[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Dielli TEB Kids 2018 – ROG[:]

[:sq]

[:]