Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking te gjitha grupmoshave te javes 2018-34[:sr]Ranking te gjitha grupmoshave te javes 2018-34[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj vendi i pare në turneun e tenisit Jug Open U14-2018 ne Maqedoni[:]

[:sq]Vesa Gjinaj fitoren e arriti ne finale kunder lojtares Iva Daneva.

[:]

Categories
Ranglista

[:sq]FTK Ranglista Mashkujt 26.08.2018[:sr]FTK Ranglista Mashkujt 26.08.2018[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundoi turneu “Mjeshtri Open 2018”, organizuar nga K.T. Rilindja[:]

[:sq]Ne turne u zhvilluan garat per grupmoshat ROG, U12, U14.

Rezultatet:

Red
Meshkuj

Vendi i pare- Erion prizreni
Vendi i dyte- Tif Kryeziu

Femra
Vendi i pare- Mej Hasajnaj
Vendi i dyte- Aleksandra Dukiç

Orange
Meshkuj

Vendi i pare- Ervin Doli
Vendi i dyte- Yll Smakolli

Femra
Vendi i pare- Amela Xerxa
Vendi i dyte- Yllka Smakolli

Green
Meshkuj

Vendi i pare-Tiara Berisha
Vendi dyte-Tuana Zariqi

U12
Meshkuj

Vendi i pare-Baton Haxhiu
Vendi i dyte-Filip Paviç

Femra
Vendi i pare- Marija Dukiç
Vendi i dyte-Vesa Osmani

U14
Meshkuj

Vendi i pare-Drinor Shamolli
Vendi i dyte-Jon Jakupi

Femra
Vendi i pare- Vesa Gjinaj
Vendi i dyte-Aja Broqi

FOTOT

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Mjeshtri Open 2018 – ROG, U12[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kampi me Zoran Ivanisevic[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kamp me trajnerin e njohur Zoran Ivanisevic[:]

[:sq]Perfundoi me sukses kampi me tenistet tane te grupmoshave U14, qe u mbajt me 18 dhe 19 gusht ne fushat e K.T Prishtina.

FOTOT

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundoi edhe finalja ne single e turneut Rilindja Open 2018-Veteran.[:]

[:sq]Mejdi Rexhepi zuri vendin e pare, pasi mposhti kundershtarin e tij Perparim Veliun me rezultat 6:3 6:2.

Ne finalen double vendin e pare e zuren Slobodan Petrovic& Granit Bajraliu kunder Mejdi Rexhepi& Elida Ramadani me rezultat 6:3 6:2.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj, është fituese e turneut “Kosova Ladies Open 2018”[:]

[:sq]13-vjeçarja triumfoi për herë të dytë në këtë turne.
Në finale, Gjinaj ishte më e mirë se tenistja e cila vjen nga Amerika, Eda Mjekiqi, të cilën e mposhti 2:0 në sete, 7:5 dhe 6:1.

Per foto, KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosovo Ladies Open 2018[:]

[:sq]

[:]