Categories
Lajmet

[:sq]Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018[:]

[:sq]Garat për tenistët tanë që po marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, në Spanjë.

Tenisti Granit Bajraliu u ndesh me Mario Zilit nga Shqipëria, ku arriti ta mposht atë me rezultat 2:0 në sete (6:1 dhe 6:0). Rundi i dytë do të zhvillohet nesër ku do të ndeshët me Alexandre Muller nga Franca, njëherit bartës i dytë i turneut. Graniti në 1/8 e finales në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, pësoi humbje 2:0 (6:2, 6:1) në sete nga bartësi i dytë i turneut, francezi, Alexandre Muller.

Tenistja Blearta Ukëhaxhaj u ndesh me Chiraz Bechri nga Tunezia, ku pas një loje shumë të mirë u mposht nga kundërshtarja e saj me rezultat (6:1, 6:1) në sete.

Burim Bytyqi filloj garën në Lojërat Mesdhetare Tarragona2018, aj u ndesh me Amine Ahouda nga Maroku, ndërsa nuk e kaloj sfidën pasi u mposht nga kundërshtari me rezultat 2:0 në sete (6:0 dhe 6:2).

Tenistët tanë, Granit Bajraliu dhe Burim Bytyqi u mposhtën nga Libani 2:0 në sete, 6:1 dhe 6:4.

Per foto KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tarragona 2018[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kampionati ekipor 2018[:]

[:sq]Më 30 qershor- 01 korrik, do të mbahen gjirot çerekfinale të Kampionatit Ekipor për vitin 2018.

Kampionati do të mbahet në sistemin Davis Cup, ku do të luhen 4 meçe individuale dhe 1 meç në çifte. Tutje do të shkojë klubi që do të arrijë së paku 3 fitore.

Në foto është paraqitur edhe skema e shortit për Kampionatin Ekipor- 2018.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Eurokos Open 2018 ROG[:]

[:sq]Ka perfunduar dita e pare e turneut “Eurokos Open-2018” per grupmoshat RED, kategoria meshkuj dhe femra, e organizuar nga KT Rilindja.

Rezultatet e finaleve per grupmoshat Red dhe Orange te zhvilluara sot, jane te paraqitura si ne vijim:

Red- djem:
Erion Prizreni- Erdi Musliu 7:3 7:4

Red-Vajzat:
Mei Hasanaj – Aleksandra Dukiç 8:6 7:2.

Orange- djem:
Yll Smakolli- Unik Ramadani 14:12 11:9

Orange-Vajzat:
Ajla Birdaini – Rea Gorjani 10:3 10:7.

Per foto KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Eurokos Open 2018 ROG[:]

[:sq]

[:]