Categories
Lajmet

[:sq]Top Reklama Open 2018 – ROG[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Top Reklama Open 2018 – ROG[:]

[:sq]Flatra Koshi zuri vendin e parë sot në garat e kategorisë “Red” e cila u përball me Dunë Hatipi në finale.
Kategoria meshkuj përfundojë me fituesin Erion Prizreni i cili fitoj garën kundër Ares Rexha.

Ne kategorisnë “Orange” titujt e fitores i takuan Yllka Smakollit dhe Sufjan Barutit.

Altea Hajrizi nga Mitrovica zuri vendin e parë në kategorinë “Green”- femra, vendin e dytë në këtë kategori e zuri Tiara Berisha nga Gjakova.
Tek djemt, Salidin Rama e fitoi perballjen për vend të parë kundër bashkëlojtarit të klubit KT Kalaja nga Prizreni, Adriatik Halitit.

Me përfundimin e finales për green përfundojë edhe turneu “Top Reklama Open 2018” i organizuar nga KT Peja.

Per foto KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfundon turneu EuroKos Open U14[:]

[:sq]Eurokos Open u mbyll me ndeshjet me finalisten Vesa Gjinaj në kategorinë femra e cila u përball sot me Forta Morina dhe e mposhti kundërshtaren me rezultatet 2:0 në sete , ndërsa Mal Agushi fiton finalen kundër Melos Nabllani po ashtu me rezultat 2:0 në seta.

Per foto KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Eurokos Open U14[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Sporek Open 2018 U12[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Osmani dhe Filip Pavić fitues te turneut Sporek Open U12[:]

[:sq]Ka perfunduar turneu Sporek Open ne bashkepunim me FTK i cili u mbajte ne terenet e tenisit ne Prizren.

Lojrat me rezultate te ndryshme , kthimi ne loje nga deshprimi tek motivi per te fituar , koha e luhatshme me diell dhe shi e bene kete turne mjaft interesant per garuesit dhe te pranishmit.
Sporek Open ka mbyllur garën për kategorinë femra me kampionen Vesa Osmani e cila mposhti Rea Nuka me rezultat 6:4 4:6 10:6, në kategorinë meshkuj, finalen e fitoj Filip Pavić kundër Semi Kito me rezultat 6:0 6:2.

Per foto KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]KT Sporek do të mbaj turneun për kategorinë U12, meshkuj dhe femra[:]

[:sq].

[:]