Categories
Lajmet

[:sq]Prizreni Open U12[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Melos Nallbani dhe Aja Broqi triumfuan ne turneun Prizreni Open U12[:]

[:sq]Të shtunen dhe të dielen Kt Prizreni organizoi turneun U-12 për djem dhe vajza. Turneu u zhvillua ne një frymë të vertëtë sportive dhe miqësore. Pati takime interesante dhe të bukura për sy. Dy gjysmëfinale interesante u zhvilluan te djemt sidomos takimi Melos Nallbani(Pejë) – Arbin Koro(Prizren) ku pas një loje interesante fitoi përvoja e Melosit 6:4,6:3. Ne takimin tjeter Drinor Shamolli(Prishtinë) mposhti Jon Jakupin(Rilindja)6:1,6:4. Ne finale Melosi mposhti Drinorin 6:1,6:4.
Te vajzat ne finale ashtu i pritej u plasuan Aja Broqi(Pejë) dhe Forta Morina(Rilindja).
Ne gjysmëfinale Aja mposhti Rrona Goranin(Sporek) 6:2,6:4 ndersa Forta ishte më e mirë se Rita Miftari 6:1,6:0. Finalja ishte e barabartë, tejet interesante, me kthesa në rezultat dhe ne fund triumfoi Aja 7:6,7:5.
Faliminderit prindërve për atmosferën dhe Sami Ukëhaxhajt me familje qe kishin ardhë enkas per finalet.

Fotot nga turneu: KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Sporek Open ROG[:]

[:sq]Turneu Sporek Open ROG u mbajte diten e shtune me daten 21.10.2017.Ne kete turne ishin 30 tenisere te rinje dhe shume te talentuar.Turneu u mbajte ne fushat e tenisit ne Brestovik,Peje ku kushtet per organizim ishin shume te mira.
Rezultatet e finaleve :
Topi kuq: Rea Gojani vs Marsa Berisha 11:9,
Diar Ymeri vs Juan Michelena 10:4
Topi portokall:
Medlina Mislimi vs Tiara Berisha 10-7,3-10,7-4,
Yll Smakolli vs Ian Broqi 10:3,10:6 (Orange)
Topi i gjelberte:
Salko Rama doli me i miri ne grupin e tij pa asnje humbje duke lene vendin e dyte per Adriatik Halitin, ndersa te vajzat finalja ndermjet Altea Hajrizit dhe Dejza Shabit ka mbetur e pa perfunduar.
Klubi tenisit Sporek-Gjakove falenderon te gjithe pjesmarresit,Federaten e Tenisit te Kosoves, Klubin e Tenisit Peja ,Rifat Kasapollin dhe ne veqanti Kreshnik Arifin per mirpritjen dhe ndihmen gjate turneut.

Fotot nga turneu KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Sporek Open ROG[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Federata e Tenisit I shpreh ngushëllime familjës Nallbani dhe Klubit të Tenisit “Peja”.[:]

[:sq]Përkujtim
Enes Nallbani – Kryetar i Klubit të Tenisit “Peja”
Tenisi kosovar sot humbi një personalitet të madh. Enes Nallbani edhepse një kohë të gjatë vuante nga sëmundja e rëndë, deri në momentet e fundit të jetës mendoi për zhvillimin e sportit të tenisit.
Si kryetar I klubit të tenisit “Peja” arriti që ta bëjë Pejën si qytet të parë në Kosovë me 4 terrene të reja të tenisit dhe me 2 të tjera të mbyllura.
Por, trashëgimia më e madhe që ia la Enes Nallbani tenisit të Kosovës është djali I tij 12 vjeçar Melosi, që vazhdon të jetë kampion me vite, dhe është një ndër shpresat me të mëdha të tenisit kosovar.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]2017 ITF WORLDWIDE COACHES CONFERENCE[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Seminar me Igor Saric[:]

[:sq]

[:]