Categories
Lajmet

[:sq]Top Reklama Open 2017[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Top Reklama Open 2017 ne kategorine ROG[:]

[:sq]Ne organizin te KT Peja dhe Federates se Tenisit te Kosoves si dhe me mbeshtetje te Kompanise Top-Reklama, ne kompleksin sportiv “Karagaçi” ne Peje eshte zhvilluar turneu Top Reklama Open 2017 ne kategorine ROG ku moren pjese shumica e klubeve kosovare .
Ne kategorine e topit te kuq ne konkurencen e vajzave vendi i pare i takoi Tea Abazaj e KT Peja ndersa te djemt me i miri ishte Sufjan Baruti i KT Sporek-Gjakove.
Ne kategorine e topit te portokallte me e mira doli Tiara Berisha e KT Sporek e cila ne finale me 2-1 ne sete mposhti garuesen vendase Liza Lika . Ne konkurencen e djemve ne “orange” titulli i me te mirit i takoi Yll Smakollit te Trepces i cili ne finale mposhti Ian Broqin r KT Peja.
Meçet me interesante dhe me kualitative ishin ato ne tenisin “green” . Te vajzat trofeun e ngriti Dejza Shabi e KT Peja e cila ne finale me 2-1 ne sete mposhti Maria Djukic nga TK Winner – Gracanice ndersa ne konkurencen e djemve me i miri perseri doli Filip Pavic nga Gracanica i cili ne finale ishte me i mire se befasia me e kendshme e turneut Baton Haxhiu nga KT Sporek.

Fotot mund ti gjeni: KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]PRISHTINA OPEN 2017[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Top Reklama Open 2017 – U12[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Melos Nallbani dhe Aja Broqi janë fitues të turneut “Top Reklama Open 2017” U-12[:]

[:sq]Anëtaret e Klubit të Tenisit Peja, Melos Nallbani dhe Aja Broqi janë fitues të turneut Top Reklama Open 2017 U-12 i cili është organizuar nga KT Peja në bashkëpunim me Federatën e Tenisit të Kosovës.
Turneu i cili zgjati dy ditë në terenet e tenisit në kompleksin sportiv Karagaçi tuboi tenistet më të mirë kosovar të kësaj grupmoshe (10 djem dhe 8 vajza).

Në meçet finale Melos Nallbani ishte bindes në duel me Yll Berishën të cilin e mposhti me 6/0 dhe 6/1 në geme përderisa në konkurrencën e vajzave pas një meçi interesant Aja Broqi ishte më e mirë se Forta Morina ndaj së cilës fitoi me 6/4 dhe 6/4 në geme.

Për Melosin dhe Ajen ky është triumfi i dyte brenda pak ditëve pasi javën e kaluar dolën më të mirët edhe në turneun Prishtina Open 2017 U-12.

Organizatori për më të mirët shpërndau mirënjohje, medalje dhe Kupa të cilat u ndanë nga anëtaret e Bordit të FTK-se Sead Jakupi dhe Ylber Shamolli si dhe nga sekretari i FTK-se Osman Reçica.

Rezultatet (djemtë) :
Xh. e 1:

Amar Sadikovic – Aldin Istrefi 3/6 , 6/0 , 10/8.
Arlind Hajrizi – Kron Hoxha 6/3 , 6/4.

1/4 e finales:

Melos Nallbani – Amar Sadikovic 6/0 , 6/0
Jon Jakupi – Leonit Nushi 6/2 , 6/7 , 10/4
Yll Berisha – Arbin Koro 6/2 , 7/5
Drinor Shamolli – Arlind Hajrizi 6/1 , 6/1

1/2 e finales:

Melos Nallbani – Jon Jakupi 6/1 , 6/3
Yll Berisha – Drinor Shamolli 6/2 , 6/2

Finalja:

Melos Nallbani – Yll Berisha 6/0 , 6/1.

Rezultatet (vajzat):

1/4 e finales:

Forta Morina – Vesa Osmani 6/0 , 6/3
Olta Bajrami – Rita Miftari 7/5 , 6/1
Rrona Gorani – Sara Belegu 6/0 , 6/3
Aja Broqi – Orinda Gega 6/2 , 6/0

1/2 e finales:

Forta Morina – Olta Bajrami 7/6 , 1/6 , 10/5
Aja Broqi – Rrona Gorani 6/2 , 6/3

Finalja:

Aja Broqi – Forta Morina 6/4 . 6/4

Fotot mund ti gjeni KETU

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj vendi i parë ne turneun U16 ne Munich te Gjermanisë[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tenistet që do të përfaqësojnë Kosovën në EYOF “Gyor 2017”, udhëtuan për në kampin përgatitor[:]

[:sq]Sportistët do të përfaqësojnë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që mbahet në Hungari prej 23-29 korrik 2017.
Prej tenistëve jane Diell Mehmeti dhe Blearta S. Ukehaxhaj me trajnerin Argjend Lecaj. Nëntë sportistë dhe tre trajnerë, janë nisur për në Belek të Turqisë, ku për një javë do të përgatiten në qendrën stërvitore, “Gloria Sport Center”, mundësuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Bajraliu mbrojti titullin në Dielli TEB Open 2017[:]

[:sq]Tenisti prishtinas ka fituar për herë të tretë në turneun më të njohur të tenisit në Kosovë, Dielli TEB Open 2017.
Granit Bajraliu ka shkruajtur për herë të tretë emrin e tij në mesin e 16 fituesve të turneut të tenisit, Dielli TEB Open 2017. Ai në finale ka mposhtur tenistin prizrenas, Burim Bytyqi në tre sete me rezultatin 6:3, 4:6, 6:1.
Dueli ishte mjaft interesante me pikë që zgjatnin ndonëse u zhvillua në një kohë shumë të nxehtë.
Dy tenistët ofruan lojën e tyre më të mirë, por ishte Bajraliu ai që në fund ngriti kupën e kampionit, deri sa Bytyqi në setin e tretë pësoi edhe një lëndim të lehtë në këmbën e djathtë.
Në duelet e kombinuara, triumfoi dyshja Diell Mehmeti dhe Tim Roetman.

Fotot mund ti gjeni KETU

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]DIELLI TEB OPEN 2017[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Enrad Seniors Open 2017[:]

[:sq]

[:]