Categories
Lajmet

[:sq]Melos Nallbani fiton ne pjesen e turneut “consolation” ne Bitola Open U12[:]

[:sq]Anetari i KT Peja Melos Nallbani arriti fitoren me te madhe ne karriere pasi ne finale te turneut “consolation” ne Bitola mposhti tenistin me te mire te Maqedonise Marko Stoilkovski me 2/1 ne sete , 2/6 ; 6/1 ; 10/6 .

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Bitola Open U12[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Dejza Shabi (Peja) dhe Filip Pavic (Gracanica) fitues te turneut “green” ne Peja ROG Open 2017[:]

[:sq]Anetarja e KT Peja Dejza Shabi dhe Filip Pavic nga Gracanica jane shpallur fitues te turneut green ne Peja ROG Open 2017.
Turneu eshte organizuar nga Klubi i Tenisit Peja ne mbeshtetje te Federates se Tenisit te Kosoves ku morren pjese te gjitha klubet kosovare.
Ne konkurencen e vajzave mbizoteruan anetaret e KT Peja pasi nga 4 vendet e para 3 i takua garueseve vendase.
Ne gjysemfinalen e pare Dejza Shabi e mposhti Sara Belegun nga Peja me rezultat 4/1 ne sete ndersa ne gjysemfinalen e dyte Orinda Gega nga Peja befasoi Altea Hajrizin nga Mitrovica duke e mposhtur me 4/4 (7/5).
Ne finale Dejza Shabi ishte bindese ne duel me Orinda Gegen duke shenuar fitore me 4/1 dhe 4/0 ne sete.
Ne konkurencen e djemve ne gjysemfinale u plasuan Filip Pavic (Gracanica), Dasar Ymeri (Prishtine), Semi Kito (Prizren) dhe Nart Doroci (Mitrovice).
Ne gjysemfinalen e pare Filip Pavic shenoi fitore me 4/0 ne geme kunder Nart Dorocit ndersa Dasar Ymeri ishte me i mire se Semi Kito ndaj te cilit triumfoi me 4/2 ne geme.
Meci final u pershkrua me loje interesante dhe pike te bukura nga te dy tenistet por me i mire dhe me i pergaditur ishte Fiip Pavic i cili mposhti Dasar Ymerin me 4/0 dhe 4/2 ne geme.
Me te miret nga organizatori u shperblyen me mirenjonje, medalje dhe kupa.

Fotot mund ti gjeni ketu: KLIKO

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kampi U12, U14[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Iniciativa “Tenisi ne shkolla” – “Pavaresia”,[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Granit Bajraliu fitues i turneut ne Tirane “Sigma Open”[:]

[:sq]Finalet e turneut “Sigma Open” u zhvilluan në datat 05-07 Maj 2017 në ambjentet e National Sport Park në Tiranë. Në turne morën pjesë mbi 50 tenistë nga Klube dhe Shoqata Tenisi të vendit si dhe tenistë nga Kosova. Në finale dolën tenistët Granit Bajraliu nga Kosova dhe Mario Zili i Tenis Tiranes. Finalja u shoqërua nga një rivalitet i madh dhe ne fund fitues doli tenisti nga Kosova Granit Bajraliu me rezultatin e ngushte 2 me 1 ( 4:6, 6:2, 7:6 ).
Në ceremoninë e mbylljes ishin të pranishëm Presidenti i Federatës Shqiptare të Tenisit dhe Administratori i National Sport Park, z. Ferdinand Sulo si dhe Presidenti i Federates se Tenisit te Kosoves z. Mejdi Rexhepi të cilët dorëzuan përveç kupave dhe medaljeve, edhe çmimin 250 Euro për vendin e parë dhe 150 Euro për fituesin e vendit të dytë.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Prizreni Open 2017 – U14[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Peja “ROG” 2017[:]

[:sq]Klubi i Tenisit Peja ne bashkepunim me Federaten e Tenisit te Kosoves te shtunen dhe te dielen organizoi turneun Peja ROG Open 2017 ku morren pjese te gjitha klubet kosovare.
Per shkak te motit me shi turneu eshte nderprere ne kategorine green dhe pritet te vazhdon te dielen e ardhshme. Te shtunen ne program ishin kategorite red dhe orange ku morren pjese gjithsejt 34 femije ( 10 ne te kuq dhe 24 ne orange) .
Ne kategorine topi i kuq ne konkurencen e vajzave vendi i pare i takoi Ajlla Birdaini nga Prizreni e cila ne finale ishte me e mire se Marsa Berisha nga Mitrovica ( 6/8 ; 7/3 ; 7/5 ) . Vendet e treta i takuan Tea Abazajt nga Peja dhe Rea Gojanit nga Gjakova.
Ne konkurencen e djemve ne kategorine topi i kuq i pari doli Unik Ramadani nga Prizreni pasi ne finale shenoi fitore ndaj Enes Mustafi poashtu nga Prizreni ( 8/6 ; 8/10 ; 7/5 ). Me vende te treta u nderuan Ian Broqi nga Peja dhe Xhenan Ajradini nga Prizreni.
Ne kategorine orange te vajzat me e mira ishte Shejda Ruxhi nga Prizreni e cila ne finale doli me e mire se motra e saj Bejza Ruxhi me 2-1 ne sete . Pozitat e treta u takuan Tiara Berishes nga Sporeku dhe Anesa Mahmuti nga Peja.Te djemt titulli i me te mirit i takoi Salidin Rames nga Prizreni duke e mposhtur ne meçin final Adriatik Halitin ( 10/7 ; 10/5 ) . Me pozita te treta u nderuan Ajan Selimaj dhe Blend Pajaziti nga Peja .
Turneu eshte luajtur ne sistemin round robin ku femijet, prinderit , trajneret dhe te gjithe te pranishmit kane treguar kulture te larte sportive.
Organizatori per me te miret kishte siguruar kupa, medalje dhe mirenjohje.

Fotot mund ti gjeni ne kete link; Kliko

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Peja ROG Open 2017[:]

[:sq]

[:]