Categories
Lajmet

[:sq]Dielli Teb Open 2016[:]

[:sq]Sot ne ora 15:00 do te zhvillohet finalja e turneut Dielli Teb Open 2016.
Kampioni i Kosoves Granit Bajraliu do te tentoje ta mbroje titullin dhe luan kunder kampionit te Shqiperise Genajd Shypeja.
Ndeshjen mund ta ndiqni live ne RTK

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ekipa e djemve U-12 ne France[:]

[:sq]Përfaqesuesja e Kosovës ne Tenis ne grupmosha U12 per djem udhëtoj për në Dijon të Francës në garat e Summers Cup. E udhëhequr nga trajneri Argjend Lecaj,
Ekipa perbehet nga Bleron Ukehaxhaj, Melos Nallbani, dhe Fresk Sylhasi.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosova national U-12 team – Summer Cup , Sofje 2016[:]

[:sq]Kosova po merr pjese ne Tennis Europe Nations Challenge by HEAD per here te dyte. Kesaj radhe ne Summer Cups.
Ekipa e vajzave sot u nis per Sofie te Bullgarise qe te luaje ne kete turne nderkombetare.
Ekipa e vajzave perbehet nga treshja Vesa Gjinaj, Aja Broqi dhe Forta Morina.
Selektori i tyre eshte Kreshnik Arifi.
I urojme vajzave suksese nga e nesermja ku do te luajn ndeshjet e para.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Prishtina Open 2016[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Lidhja e Prizrenit 2016[:]

[:sq]

[:]