Categories
Gallery

[:sq]Prishtina Open 2012[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Besiana Galani eshte fituese e turneut per kategorine U14 ne Peje[:]

[:sq]Ne organizim te KT Peja dhe ne bashkepunim te ngushte me FTK-në, te shtunen dhe te dielen ne Peje eshte zhvilluar turneu ne kategorine U-14 ne te dyja konkurencat. Te shtunen eshte zhvilluar turneu ne konkurencene e vajzave ku moren pjese 18 garuese nga shumica e klubeve kosovare. Pas meqeve interesante ne finale u plasuan Besiana Galani (KT Peja) dhe Anita Jovanovic (KT Gracanica) ku Besiana Galani edhepse ende nuk i ka mbushur 12 vjet edhenjehere deshmoi se behet fjale per nje talente te madhe duke triumfuar ne meqin final me 7-5 ne geme. Problemi i vetem me te cilet jane perballur garueset kane qene temperaturat e larta qe ne nje mase i ka kushtezuar tenistet te shpalosin te gjithe talentin qe e kane. Ne pergjithesi triumfi i Besiana Galanit ishte mese i merituar me ç’rast me 250 pike te reja ajo eshte perforcuar edhe me shume ne krye te ranglistes ne kategorine U-14. Rezultatet e turneut U-14 (F): Kualifikime: Jovana Djordjevic (GR) – Fjorarba Nikçi (PE) 3 – 2 Sonata Peja (SP) – Riana Vishaj (PE) 3 – 0 Xhiroja e 1: Besiana Galani (PE) – Poema Baruti (SP) 6 – 0 Fiona Haxhikadrija (SP) – Viola Peja (SP) 6 – 1 Aleksandra Dimitrijevic (GR) – Anduena Nikçi (PE) 6 – 2 Lorena Nushi (SP) – Nikolina Zivic (GR) 6 – 0 Marija Djordjevic (GR) – Nesa Baruti (SP) 6 – 0 Tamara Krstic (GR) – Jovana Djordjevic (GR) 6 – 3 Ema Stuja (SP) – Nina Jovanovic (GR) 7 – 5 Anita Jovanovic (GR) – Sonata Peja (SP) 6 – 1 1/4 e finales: Besiana Galani – Fiona Haxhikadrija 6 – 0 Aleksandra Dimitrijevic – Lorena Nushi 6 – 4 Marija Djordjevic – Tamara Krstic 6 – 1 Anita Jovanovic – Ema Stuja 6 – 1 1/2 e finales: Besiana Galani – Aleksandra Dimitrijevic 6 – 4 Anita Jovanovic – Marija Djordjevic 6 – 2 Finalja: Besiana Galani – Anita Jovanovic 7 – 5

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Meldin Mustafi eshte fitues i turneut per kategorine U-14 ne Peje[:]

[:sq]Anetari i KT Prizreni, Meldin Mustafi eshte fitues i turneut per kategorine U-14. Ne finalen e turneut qe eshte zhvilluar ne Peje, Mustafi shenoi fitore ndaj Art Barutit nga KT Sporek-Gjakove me rezultat 9-5 ne geme. Ne turneun e sotem moren pjese 17 teniste te kesaj grupmoshe nga 5 klubet kosovare (Peja, Prizreni, Gracanica, Prishtina dhe Sporek nga Gjakova). Meqet jane zhvilluar ne sistem eliminimi deri ne 6 geme ndersa meqi final ne mes te Mustafit dhe Barutit eshte zhvilluar ne 9 geme te fituara. Fal triumfit te sotem Meldin Mustafi i vetem i prin ranglistes ne kategorine U-14. Rezultatet e turneut U-14 (M): Kualifikimet: Agon Belegu (PE) – Danilo Milic (GR) 4 – 3 Xhiroja e 1: Meldin Mustafi (PZ) – Edon Ademi (PR) 6 – 1 Lirigzon Latifi (PR) – Aleksandar Dimitrijevic (GR) 6 – 3 Festim Ibrahimi (PR) – Agon Belegu (PE) 6 – 0 Benjamen Galani (PE) – Arlind Gjuka (PE) 6 – 2 Shpat Kullashi (PE) – Miljan Nicic (GR) 6 – 0 Nol Kolica (PE) – Nikola Cosic (GR) 7 – 6 (7-1) Aleksa Dimitrijevic (GR) – Djordje Djekic (GR) 6 – 1 Art Baruti (SP) – Filip Vasic (GR) 6 – 1 1/4 e finales: Meldin Mustafi – Lirigzon Latifi 6 – 2 Benjamen Galani – Festim Ibrahimi 6 – 4 Nol Kolica – Shpat Kullashi 6 – 4 Art Baruti – Aleksa Dimitrijevic 6 – 0 1/2 e finales: Meldin Mustafi – Benjamen Galani 6 – 0 Art Baruti – Nol Kolica 6 – 4 Finalja: Meldin Mustafi – Art Baruti 9 – 5

[:]

Categories
Gallery

[:sq]20 vite KT Prishtina[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Peja Open 2012 – U14[:]

[:sq]

[:]