Shqip English

Po vazhdojne garat e turneut ” Peja Open 2019”


Po vazhdojne garat e turneut ” Peja Open 2019”

03 September 2019

03 Shtator 2019

Aja Broqi dhe Vesa Gjinaj jane dy tenistet qe sot arriten te vazhdojne garen tutje ne single te turnout “Peja Open U16 – 2019”.
Aja Broqi mposhti sot kundershtaren e saj nga Maqedonia me rezultat 6:2 7:6 6(6), nderkaq Vesa Gjinaj kundershtaren nga Shqiperia Gresi Bajri 6:1 4:6 6:1.

Garat po vazhdojne edhe ne double, tek kategoria djem Diell Mehmedi dhe Fresk Sylhahsi arriten tutje pasi mposhten kundershtaret Darko Kolevski dhe Albert Segura Onichtchenko 6:3 6:3, ndersa tek vajzat Forta Morina dhe Maxine Sophie Kammerer u plasuan ne semifinale.

I urojme suksese garuesve tane!