Shqip English

Sot fillon kampionati boterore per femra Fed Cup ku per here te pare merr pjese Kosova.


Sot fillon kampionati boterore per femra Fed Cup ku per here te pare merr pjese Kosova.

11 April 2016

Selektori dhe kapiteni i skuadres Arben Islami ka zgjedhur keta lojtare:
1. Arlinda Rushiti
2. Edita Raca
3. Fiona Polloshka
4. Anduena Latifi
Dje eshte hedhur shorti dhe ne grup Kosova do te luaj me Malin e Zi, Norvegjine, Morrokon, dhe Mozambique.
Urojme suksese ketyre lojtareve.