Shqip English

Kosova ne Garen Boterore Davis Cup 2017


Kosova ne Garen Boterore Davis Cup 2017

04 April 2017

Kosova per here te dyte merr pjese ne garen boterore Davis Cup e cila do te mbahet ne Sozopol te Bullgarise duke filluar nga data e neserme.
Ne kete gare do te marrin pjese 15 shtete. Shorti eshte hedhur sot dhe Kosova do te perballet ne grup me Malin e Zi, Irlanden dhe Andorren.
I urojme tenisteve tane suksese ne kete gare.