Shqip English

Dejza Shabi (Peja) dhe Filip Pavic (Gracanica) fitues te turneut “green” ne Peja ROG Open 2017


Dejza Shabi (Peja) dhe Filip Pavic (Gracanica) fitues te turneut “green” ne Peja ROG Open 2017

14 May 2017

Anetarja e KT Peja Dejza Shabi dhe Filip Pavic nga Gracanica jane shpallur fitues te turneut green ne Peja ROG Open 2017.
Turneu eshte organizuar nga Klubi i Tenisit Peja ne mbeshtetje te Federates se Tenisit te Kosoves ku morren pjese te gjitha klubet kosovare.
Ne konkurencen e vajzave mbizoteruan anetaret e KT Peja pasi nga 4 vendet e para 3 i takua garueseve vendase.
Ne gjysemfinalen e pare Dejza Shabi e mposhti Sara Belegun nga Peja me rezultat 4/1 ne sete ndersa ne gjysemfinalen e dyte Orinda Gega nga Peja befasoi Altea Hajrizin nga Mitrovica duke e mposhtur me 4/4 (7/5).
Ne finale Dejza Shabi ishte bindese ne duel me Orinda Gegen duke shenuar fitore me 4/1 dhe 4/0 ne sete.
Ne konkurencen e djemve ne gjysemfinale u plasuan Filip Pavic (Gracanica), Dasar Ymeri (Prishtine), Semi Kito (Prizren) dhe Nart Doroci (Mitrovice).
Ne gjysemfinalen e pare Filip Pavic shenoi fitore me 4/0 ne geme kunder Nart Dorocit ndersa Dasar Ymeri ishte me i mire se Semi Kito ndaj te cilit triumfoi me 4/2 ne geme.
Meci final u pershkrua me loje interesante dhe pike te bukura nga te dy tenistet por me i mire dhe me i pergaditur ishte Fiip Pavic i cili mposhti Dasar Ymerin me 4/0 dhe 4/2 ne geme.
Me te miret nga organizatori u shperblyen me mirenjonje, medalje dhe kupa.

Fotot mund ti gjeni ketu: KLIKO