Shqip English

Ka perfunduar dita e pare e turneut “Rilindja Open U16”

27 prill 2019

Ka perfunduar dita e pare e turneut…


Me 27-28 prill K.T. Rilindja organizon turneun U16

25 prill 2019


Kete fundjave me 27-28 Prill…


Kosova e e katerta ne mesin e 9 shteteve te Fed Cup 2019

20 prill 2019

Kosova pas 3 fitoreve sot u mposht…


Kosovo - Congo 2-0

18 prill 2019

Paraqitje e mrekullueshme e perfaqesues tone ne…


Kosova renditet e dyta me 2 fitore e 1 humbje.

17 prill 2019

Arlinda Rushiti mposhti bindshëm Yassemine Boudjadi 6:0…


Perfaqesuesja jone Donika Bashota arriti te siguroi fitoren e trete ne garat Fed Cup 2019.

Perfaqesuesja jone Donika Bashota arriti te siguroi fitoren e trete…


Tenistet tane U12 dhe U14 po marrin pjese ne kampin e tenisit ne Ulqin.

17 prill 2019

Tenistet tane te grupmoshave U12 dhe U14…


Foto nga ekipi i Fed Cup 2019

Foto nga perfaqesuesit tane ne Fed Cup 2019, pas fitores…


Kosovo - North Macedonia 2:1

16 prill 2019

Kosovo - North Macedonia 2:1

Arlinda Rushiti…


Donika Bashota siguroi fitoren e dyte ne Fed Cup 2019

16 prill 2019
Perfaqesuesja jone Donika Bashota siguroi fitoren…


Kosova nuk pati fat dje te vazhdoje me fitore gjate perballjes me Qipron

16 prill 2019

Kosova nuk pati fat dje te vazhdoje…


Donika Bashota startoi me fitore garen e pare ne Fed Cup 2019.

15 prill 2019

Donika Bashota startoi me fitore garen e…


Perfaqesuasja e Kosoves ne tenis femra, ka mberritur ne Helsink per te marr pjese ne Fed Cup 2019.

14 prill 2019

Perfaqesuasja e Kosoves ne tenis femra, ka…


Shtyhet turneu “Rilindja Open ROG 2019”

11 prill 2019

Shtyhet turneu “Rilindja Open ROG 2019” qe…


KOSOVA FED CUP TEAM READY FOR FINLAND

KOSOVA FED CUP TEAM READY FOR FINLAND !

Ekipi i…


Patrick Etienne kampion i turneut ” Rilindja Senior’s +35”

07 prill 2019

Patrick Etienne kampion i turneut ” Rilindja…


Perfundoi dita e pare e turneut “Rilindja Senior’s +35”

06 prill 2019

Perfundoi dita e pare e turneut “Rilindja…


Edon Ademi dhe Lorik Haxhishabani jane certifikuar me Level C nga ATP

Trajneri Edon Ademi dhe Lorik Haxhishabani jane certifikuar me Level…


K.T. Rilindja organizon turneun e radhes ” Rilindja Open +35”.

02 prill 2019

K.T. Rilindja ne bashkepunim me FTK-ne organizon…