Shqip English

Leonit Nushi fitues i turneut Albania Bowl 2019, U14

31 mars 2019

Tenisti nga Kosova Leonit Nushi u shpalle…


Semi Kito dhe Meldina Mislimi jane fitues te turneut “Albania Bowl 2019”

30 mars 2019

Tenistet tane Semi Kito dhe Meldina Mislimi…


Tenistet tane te grupmoshave U12 dhe U14 po marrin pjese ne Albanian Bowl 2019.

30 mars 2019

Tenistet tane te grupmoshave U12 dhe U14…


Femijet nga Down Syndrome Kosova ne Tennis Fest 2019.

Femijet nga Down Syndrome Kosova ne Tennis Fest 2019.

Ishe…


Bajraliu dhe Bytyqi ne gjysmefinalen e turneut pranveror adult open 2019

23 mars 2019

Tenistet tane Granit Bajraliu dhe Burim Bytyqi…


Sot ne paloton e sheshit “Zahir Pajaziti” u mbajte dita e dyte e Tennis Fest 2019.

22 mars 2019

Sot ne paloton e sheshit “Zahir Pajaziti”…


Neser fillon “Tennis Fest 2019”.

Neser fillon “Tennis Fest 2019”.

Hapja e aktivitetit bëhet…


Kosova organizon per heret te parne turne Tennis Europe

19 mars 2019

Urimi i Tennis Europe ne Twiter per…


Eshte publikuar rregullorja per tarifat e anetaresise 2019

19 mars 2019

Rregullorja e tarifave per anetaresine ne Federate…


Tennis Fest 2019 do te mbahet ne Prishtine me 21- 22 mars

18 mars 2019

Federata e Tenisit e Kosovës në bashkëpunim…


Kosova per here te pare organizon turne Tennis Europe

18 mars 2019

Kosova per here te pare organizon turne…


Ka përfunduar edhe java e dytë e Development Championships

15 mars 2019

Ka përfunduar edhe java e dytë e…


Ka mbaruar java e parë e Development Championships 2019.

12 mars 2019

Ka mbaruar java e parë e Development…


Jane publikuar Pasqyrat Financiare dhe Raporti i Auditimit per vitin 2018

10 mars 2019

Pasqyrat financiare dhe raporti i auditimit të…


Vajzat tona nuk paten fat sot gjate gares ne Development Chamiponships 2019

06 mars 2019

Vajzat tona nuk paten fat sot gjate…


Ekipi U14 ne Antali per te marr pjese ne “Development Championships 2019”.

Paraqitja e ekipit U14 te Kosoves ne Development Championships 2019,…


Ekipi U12 i Kosoves ne ITF Camp & Tournament

05 mars 2019

Ekipi U12 i Kosoves i perbere nga…


Se shpejti do te organizohet “Dita e Tenisit ne Prishtine”

Federata e Tenisit e Kosoves ne bashkepunim me klubet e…


Federer dje fitoi titullin e 100-të ATP

Federer dje fitoi titullin e 100-të ATP, duke u bërë…


Ekipi U14 ka mberritur ne Development Championships 2019

04 mars 2019

Development Championships 2019 per grupmoshen U14 qe…