Shqip English

Dimitar Grabul fitues i turneut memorial “Enes Nallbani 2018”

Dimitar Grabul doli fitues i turneut memorial “Enes Nallbani 2018”,…


Fresk Sylhasi ne vendin e 3-te ne U14 Masters Maqedoni

Fresk Sylhasi ka mposhtur nje nder lojtaret me te mire…


Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi gjysemfinalist te turneut “U14 Masters Macedonia”.

Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi gjysemfinalist te turneut “U14 Masters…


Ka filluar turneu memorial “Enes Nallbani”-Peje

24 tetor 2018

Ka filluar turneu memorial “Enes Nallbani”, qe…


Pamje nga perurimi i fushave te tenisit ne Karagaç, Pejë


Ka perfunduar turneu “Top Reklama Open- 2018”, U14

Ka perfunduar turneu “Top Reklama Open-2018” per kategorine U14.

Melos…


Trajneri Senad Jusufi dhe Festim Ibrahimi po marrin pjese ne Konferencen e Trajnereve 2018

Trajneri Senad Jusufi dhe Festim Ibrahimi kanë mbërritur në Francë,…


K.T. Rilindja për herë të parë Kampion.

Pas një finale shume të fortë të Kampionatit Ekipor- 2018,…


Erion Prizreni zuri vendin e dyte ne turneun MTP Open -2018 per kategorine Red

Kane filluar garat e turneut “MTP Open-2018”, te cilat po…


Takimi vjetor i referëve

Te shtunen me 13 tetor 2018, ne abmientet e Hotel…


Finalja e madhe e Kampionatit Ekipor 2018 mbahet te dillen

Kete fundjave me 14 tetor (e dielle) do te mbahet…


Njoftim

Kuvendi i rregullt i punës së Federatës së Tenisit të…


Fresk Sylhasi finalist i turneut “Tumba Open Komanove U14-2018”

Tenisti yne Fresk Sylhasi arriti deri ne finalen ne turneun…


Perfundoi turneu “Kalaja Open-2018” ROG

Kane perfunduar garat e turneut “Kalaja Open-2018” per kategorine ROG,…


Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi ne gjysmefinale ne “Open Championships of Macedonia- U14”

Tenistet tane Vesa Gjina dhe Fresk Sylhasi arriten te kualifikohen…