Shqip English

Iniciativa neper shkolla nga Klubi SESAHR


Kosova mposht edhe Islandën në Fed Cup

Tenistet kosovare si duket ia kanë marrë dorën fitoreve në…


Kosova shënon fitoren e parë historike në Fed Cup

Përfaqësuesja e Kosovës në tenis në konkurrencën e femrave ka…


Referët kosovar të tenisit në FED CUP 2016

4 referë nga Kosova, Fatmir Kabashi, Rifat Kasapolli, Tarkan Kosova…


Arlinda Rushiti arrin fitoren e pare ne FED CUP


Sot fillon kampionati boterore per femra Fed Cup ku per here te pare merr pjese Kosova.

Selektori dhe kapiteni i skuadres Arben Islami ka zgjedhur keta…


TENNIS SEMINAR WITH VJERAN FRISCIC