Shqip English

Kosova sot perballet kunder Irlandes ne garat Davis Cup 2019

16 Korrik 2019

Përfaqësuesja e Kosovës sot nis përballjen e…


LADIES OPEN 2019 po afrohet.

15 Korrik 2019


LADIES OPEN 2019 po afrohet.


KT Peja organizon turneun e radhes per grupmoshat U16

15 Korrik 2019


KT Peja ne bashkepunim me…


Perfaqesuesja e Kosoves arrin ne San Marino per pjesemarrje ne Davis Cup 2019

14 Korrik 2019

Përfaqësuesja e Kosovës në tenis meshkuj, mbrëmë…


Shtyhet turneu Peja Juniors 2019 - U16

13 Korrik 2019

Shtyhet turneu Peja Juniors 2019 - U16,…


Perfunduan finalet e kategorise U12, U14, dhe U16.

12 Korrik 2019

Perfunduan finalet e kategorise U12, U14, dhe…


Perfunduan garat e dites se sotme te turneut “Prishtina Open 2019”  U16.

11 Korrik 2019

Perfunduan edhe garat e dites se sotme…


Aja Broqi kampione e turneut Rilindja Open U-14

10 Korrik 2019

Aja Broqi kampione e turneut Rilindja Open…


Po vazhdojne garat e turneut ” Prishtina Open 2019”

10 Korrik 2019

Po vazhdojne garat e turneut ” Prishtina…


Dje perfundoi kampi pergaditore per perfaqesuesit tone te Baku-s 2019

9 Korrik 2019

Ka perfunduar kampi dy javor i ekipit…


Të shtunën më 13.07.2019 fillon turneu Rilindja Junior 2019 / ROG.

09 Korrik 2019

Të shtunën më 13.07.2019 fillon turneu Rilindja…


Filluan garat U12 te turneut “Prishtina Open 2019”

08 Korrik 2019

Filluan garat U12 te turneut “Prishtina Open…


KONKURS për pozitën Komisioner i garave

02 Korrik 2019


KONKURS


Federata e…


Stefan Micov nga Maqedonia Veriore shpallet kampion i turneut Dielli Teb Open 2019.

29 qershor 2019

Stefan Micov nga Maqedonia Veriore shpallet kampion…


Kampi pergaditore i ekipit U16 per Baku 2019

26 Qershor 2019

Nga data 24 Qershor 2019 deri me…


K.T. Rilindja mposhti K.T. Kalane 3:1 ne garen çerekfinale te Kampionatit Ekipor 2019

23 Qershor 2019


Sot ne fushat e tenisit…


Ka perfunduar turneu “Top Reklama” organizuar nga K.T. Peja per grupmoshat U14.

23 Qershor 2019


Ka perfunduar turneu “Top Reklama”…


Fresk Sylhasi Kampion i turneut Rilindja U16, ndersa Aja Broqi Kampione ne Top Reklama U14

22 Qershor 2019

Sot ne finalen e Rilindja Juniors U16,…


K.T. DielliX me 25-30 Qershor organizon turneun ” Dielli Teb Open 2019”

18 Qershor 2019

K.T. DielliX me 25-30 Qershor organizon turneun…


Ka perfunduar turneu “Hotshot Kids 2019”

17 Qershor 2019


Ka perfunduar turneu “Hotshot Kids…